نظارت بر فعاليت ناوگان حمل و نقل جاده ای

نظارت بر فعاليت ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای

در آستانه سفرهای نوروزی  با حضور مسئولين ذيربط در سفرهاي جاده ای ،  از ١٨ اسفند طرح کنترل نظارتی کریدوری ناوگان حمل ونقل جاده ای کشور به مدت سه روز آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای جواد هدایتی مدير كل دفتر ايمني و ترافيك اين سازمان با تاكيد بر جديت در نظارت ها بر فعاليت ناوگان حمل و نقل عمومي جاده اي در سراسر كشور عنوان کرد: در راستاي حفظ حقوق حقه شهروندي هموطنان  در كنار نظارت و عملکرد مدیران فنی شرکت ها و موسسات حمل و نقل مسافر ، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور کنترل سلامت فنی وسایل نقلیه عمومی مسافربری شهری، پیش از سفرهای نوروزی سال ١٣٩٦ را با هماهنگی با پلیس راه راهور ناجا شش گلوگاه واقع در استان تهران در طرح ضربتی؛‌کنترل و نظارت خواهند شد .

حمل و نقل و باربری جاده ای

هدایتی ادامه داد:  در این طرح  که از روز چهارشنبه هجدهم لغایت جمعه  بیستم اسفندماه سال جاری در پاسگاه های جاجرود، قزوین-کرج، تهران-ساوه، عوارضی تهران-قم و شریف آباد برگزارمی شود،‌کلیه ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری که از این گلوه ها عبور می کنند،‌از نظر فنی و ایمنی مورد بازرسی قرار خواهند گرفت .
وی همچنین از جابه جای ٣٥ میلیون مسافر از طريق ناوگان باربری بین شهری در سال گذشته خبر داد و عنوان کرد که این نرخ از مسافرت ها در مقايسه با جمعیت کل کشور رقم قابل توجهي است .
وي همچنين با آمادگي كامل بخش جهت  جابجایي مسافران نوروزی با تمهیدات ویژه  از جمله هماهنگي و تعامل با موسسات امداد خودرويي جاده اي ، مراكز معاينه فني خودرو هاي سنگين و … كه انديشيده شده است ، ابراز اميدوراي كرد سفرهاي نوروزي هموطنان با رضايتمندي كامل و بدون حادثه انجام گردد .
بر اساس اين گزارش در نخستين روز از اجراي اين طرح سرهنگ ابراهيم وهاب زاده جانشين فرمانده پليس راه راهور ناجا نيز از آماده باش کامل پلیس راه کشور برای ساماندهی مسافرت های نوروزی خبر داد .
جانشین فرمانده پلیس راه راهور ناجا  با تاكيد بر جديت بيش از هميشه در سفرهاي نوروزي  در,اعمال قانون گفت : محورها و شریان های اصلی کشور تحت پوشش بیش از هزار دستگاه دوربین و سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرو به صورت مدیریت شده  در خدمت خواهند بود و  در سال جاري با همکاری سازمان راهداری و باربری جاده ای کنترل و مدیریت خوبی در جاده های کشور صورت گرفته است كه در تعطيلات پيش رو با قوت ادامه خواهد داشت .
اضافه مي نمايد معاون حمل و نقل اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده ای استان تهران و عوامل ذيربط هماهنگي انجام اين  مراسم را عهده دار بودند .

Posted in اخبار حمل و نقل, باربری بارسلون and tagged , , .